You are here:

Na szczupaka w maju

Na szczupaka w maju
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo odbytym tarle, w maju przychodzi sezon na jedną z najbardziej popularnych i drapieżnych ryb ? szczupaka. Jest to jedna z największych atrakcji dla wędkarzy. Dlatego w maju coraz większa liczba hobbystów wybiera się nad okoliczne jeziora, by zasadzić się z wędką spławikową. Jaką metodę wybrać, aby złapać tę sprytną rybę?
Przede wszystkim warto kilka dni wcześniej regularnie ?podkarmiać? rybę, aby chciała przypływać w dane miejsce. Potem następuje trudna decyzja ? spinning czy spławik? Aby złowić szczupaka metodą spinningową, brzeg zbiornika nie powinien być zbytnio zarośnięty. Jeżeli w okolicy jest wiele krzewów i drzew, to wędkarz będzie miał bardzo ograniczone pole manewru. Wówczas łowienie ryby jest niezwykle trudne.
Drugim, skutecznym sposobem jest łowienie na spławik. Jedyne o czym należy pomyśleć to przynęta ? łowić na ?żywca? czy na sztuczną przynętę? Najskuteczniejsza okazuje się ?naturalna? przynęta, czyli taka, która występuje w danym zbiorniku. Jedni uważają, że sztuczna rybka jest dla szczupaka atrakcyjniejsza w okresie po odbytym tarle. Zmęczone, wolą mieć zdobycz ?podaną na talerzu?. Dodatkowo wtarcie w przynętę aromatów, szybko zwabi drapieżnika. Natomiast ?żywiec? jest bardzo ruchliwy i może wędkarzowi sprawić masę kłopotów. Niemniej szczupaka mogą zwabić karasie, płocie oraz wzdręgi.

Inne wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: internorm okno kf410, Tanie multiplikatory, tanie taxi legnica, usuwanie graffiti toruń, etykiety inspekcyjne na zamówienie, bcaa katowice sklep, Tynk silikonowy Lakma, docieplenie granulatem Radom, Vademecum elektryka SEP, kostka fakturowana producent, Wiedzopedia

Back to Top

sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, mezoterapia vivaderm, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Primacon przenośniki rolkowe