You are here:

Może troć?

Może troć?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Może troćTroć, ryba, która żyje w dwóch środowiskach ? początkowo w górskich rzekach, jednak jej docelowym punktem jest morze. Troć to wędrowna forma pstrąga . Poza tym trocie mają swoje ?ulubione? miejsca.
Kiedy na rzece najłatwiej złapać troć? Idealnym momentem będzie jej podróż w górę rzeki, gdzie trocie odbywają tarło, które odbywa od grudnia do kwietnia (podobnie jak łosoś). Kiedy więc z północy lub północnego zachodu nad Pomorze nasuwa się wietrzny i deszczowy front atmosferyczny, wzniecający na morzu sztorm, a na lądzie gwałtowne opady deszczu i burze, trocie są gotowe do ?podróży?. Wówczas wędkarze powinni zaopatrzyć się w sprzęt i ruszyć nad wodę. Natomiast, gdy woda opada, trocie stają się mniej aktywne i popadają w stagnację.
W pierwszych dniach po ustaniu deszczy i wpłynięciu do rzeki letnich troci, najwygodniejszym wyjściem będzie penetracja dolnych odcinków rzek. Aby się upewnić co do obecności wymarzonej ryby w rzece, należy uważnie obserwować wodę. Trocie, które dopiero wpłynęły do rzeki zachowują się ?hałaśliwie?, są bardzo aktywne, wręcz agresywne. Często wyskakują ponad lustro wody i szybko się poruszają. Warto zauważyć, że trocie podczas swojego pobytu w rzece (czyli w okresie przed tarłem) bardzo rzadko pobierają pokarm. Przynęty chwytają z ?przyzwyczajenia? , a ich aktywność wynika właśnie z agresywnego zachowania. Dlatego letnie połowy wymagają od wędkarzy duże dozy cierpliwości.

Inne wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

1 Comment
 

  • szoq

    poniedziałek, Styczeń 18th, 2016 - 22:34

    Chętnie zareklamowałbym na waszym portalu mój blog internetowy.

Comments are closed.

Slowa kluczowe: Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Szamba Betonowe Lesko, wałki pa66, glutamina katowice, Usuwanie owłosienia żary, lpk110, blog początkującego elektronika, biceps 34cm, żwir siany ostrów, Tynk mozaikowy Lakma, kubota l3200 cena

Back to Top

Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, depilacja laserowa n25, Primacon taśmy transportujące, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11