You are here:

Holuj i wyciągnij rybę

Holuj i wyciągnij rybę
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

Holuj i wyciągnij rybęPo zacięciu rozpoczyna się tzw. holowanie ryby. Małe ryby raczej nie stawiają dużego oporu podczas holowania. Skręcając żyłkę kołowrotkiem bez największego trudu można wyciągnąć zdobycz z wody. Sytuacja znacznie się zmienia, gdy wędkarz złowi większą rybę. Wówczas następuje najbardziej emocjonujący moment.
Dobry łowca powinien odznaczać się cierpliwością, gdyż próba szybkiego i siłowego wyciągnięcia ryby z wody zazwyczaj kończy się niepowodzeniem. Co zatem zrobić, aby nasza cierpliwość nie poszła na marne? Należy rozpocząć od wyprowadzenia ryby z łowiska, aby nie płoszyła pozostałych. Trzeba holować rybę z dala od zatopionych drzew lub wodnej roślinności. Cały czas należy kontrolować, aby żyłka była odpowiednio napięta. Powinno się wystrzegać luzowania żyłki podczas holu. Jeśli wędkarz używa wędki z kołowrotkiem, to należy odpowiednio wyregulować hamulec kołowrotka. Większa ryba bez trudu może oddalić się o 50 metrów od stanowiska.
Jeżeli sprzęt nie jest zaopatrzony w kołowrotek, to wędkarz powinien poruszać się wzdłuż brzegu ? czyli w tym samym kierunku, co ryba. Gdy zwierzę jest już zmęczona można przejść do ostatniego etapu, czyli wyciągnięcia jej z wody. Idealnie sprawdzi się podbierak. Jeżeli go nie mamy, to jedynym sposobem na wyciągnięcie ryby jest chwycenie jej ręką. Wymaga to od wędkarza ogromnej wprawy i doświadczenia.

Inne wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: vetrex okna bielsko biała, fluorokrzemian glinu, Tanie multiplikatory, Szamba Betonowe Brzozów, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Szamba Betonowe Lesko, bcaa katowice sklep, Szamba Betonowe Piaseczno, balayage fryzjer kraków, lpk208

Back to Top

Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy