You are here:

Gramatura spławika ? czyli co?

Gramatura spławika ? czyli co?
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

Gramatura spławikaPrawidłowo wyważony spławik jest niemal najlepszy pomocnik dla każdego wędkarza, gdyż pokaże nawet najdelikatniejsze brania. Żeby się przekonać, że faktycznie tak jest i jest on wyważony poprawnie można bardzo delikatnie dotknąć antenki, która wystaje ponad powierzchnię wody. Jeśli prawie cała antenka schowa się pod wodą to można przyjąć, że spławik wyważony jest właściwie. Co wpływa na poprawne wyważenie spławika? Istnieją cztery czynniki, które mają ogromne znaczenie przy tym procesie.

a) Głębokość ? im głębiej, tym spławik powinien być większy.
b) Rodzaj łowionej ryby ? jeżeli wędkarz nastawiony jest na złowienie leszcza najlepszy będzie spławik pokazujący brania wystawiane (spławik unosi się do góry), natomiast na płoć lepszy będzie spławik szybko ustawiający się i pokazujący nawet najdelikatniejsze tzw. brania z opadu.
c) Aktywność ryb ? na słabsze brania, lepiej wybrać delikatniejsze i bardziej czułe spławiki.
d) Jeżeli wędkarz łowi batem ? należy zwrócić uwagę na długość wędki ? im dłuższa, tym cięższy spławik należy wybrać.

Oczywiście od powyższych reguł często istnieją znaczne wyjątki i czasami zdarza się łowić na głębokości 2 m spławikami 1 g, jak i na 0,4 g na głębokości 5 m. Najczęstszym błędem, który zdarza się dużej rzeszy wędkarzy jest niedoważenie spławika.

Inne wpisy:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: glutamina katowice, tanie taxi legnica, Gniewiński portal, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, docieplenie granulatem Radom, balayage kraków, bcaa katowice sklep, standy eliptyczne cena druku, przesłony wodoszczelne, vetrex okna bielsko biała, lpk208

Back to Top

Vetrex Radom okna, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Umywalka narożna Simas Arcade, Dębki kalendarz imprez 2016